Menu
sEPETİNİZ

Blog RSS Akışı

15 Eyl Orta Yaşlardan İtibaren Multivitamin Kullanımının Faydaları
Admin 0 21
İnsanoğlu ihtiyacı olan vitaminleri bitkisel gıda takviyesi ile sağlamış ve  giderek artan multivitamin kullanımı, insanların yaşam kalitesini arttırmaya yardımcı olmuş ve ömrün uzamasına katkıda bulu..
15 Eyl Prostat Büyümesini Önlemede Kabak Çekirdeğinin Faydası
Admin 0 16
İnsan hayatının olmazsa olmazı sağlıktır. toplumların köy hayatından şehir hayatına geçmesi ve tarım ve hayvancılığın endüstrileşmesi ile sağlık sorunlarında da artışları beraberinde getirmiştir. Sağl..
15 Eyl Stres ve Gerginliğin Giderilmesinde Magnezyum Etkisi
Admin 0 15
Günlük yaşamın içinde karşılaştığımız zorluklar, trafik, çalışma ortamı stres ve gerginliğe neden olabiliyor. Aslında asabi ve gerginliğin sebebi yanlış beslenme kaynaklı olabilir. Nüfusumuzun %75’i m..
15 Eyl Uyku Problemi Yaşadığınızda Tarçın-Karanfil Çayını Deneyin
Admin 0 10272
Şehir hayatının karmaşası, trafikte geçen saatler, geçim telaşı gibi bir çok neden uykusuzluğa neden olabilir. Günlük yaşamın stresini, zihinsel ve bedensel yorgunluğu atmak içinde günde en az 6-8 saa..
23 Şub Çin'de Ortaya Çıkan Coronavirüs Nedir ? Belirtileri Nelerdir? Korunmak İçin Neler Yapmalı?
Admin 0
Çin’den dünyaya yayılan ve milyonlarca insanı endişeye sürükleyen Corona virusü’nden bugüne kadar en az 100 kişi öldü ve 27 Ocak itibarıyla 4 bin 515 kişi tedavi altında. Dünya Sağlık Örgütü virüsün ş..
26 Tem Eklem Ağrıları, Kireçlenme Şikayetinde Glukozaminin  Faydaları
Admin 0 711
Kış mevsimi ile birlikte eklem ağrıları ve kireçlenme konusunda şikayetlerde artış meydana gelir. Soğuk ve yağışlı hava, eklem ağrılarına yol açan hastalıkların asıl nedeni değildir, ama romatizmal ve..
15 Eyl Kış Mevsiminin Favorisi Kestane, Her Derde DEVA!
Admin 0 5896
Kestane kayıngillerden bir ağaçtır. Uzun ve heybetli olan ağaçların meyveleri dikenli bir kapsül içinde çıkar. Kabuk kırıldığında içinden çıkan yemişler çiğ veya pişirilerek tüketilir. Kabuk ve yaprak..
15 Eyl Grip Salgınının Panzehiri Ihlamur ve Zencefilli Çay
Admin 0 8015
Yüzyıllardır insanlar bulunduğu bölgedeki bitkileri kullanarak çeşitli sağlık problemlerine çözüm ararlar. Ihlamur ve Zencefilde bu bitkilerden biridir.Kış mevsiminin kronik hastalığı grip ve soğuk al..
02 Ağu Safranın Faydaları Nelerdir ve Hangi Hastalıklara İyi Gelir?
Admin 0 1564
Bitkilerle tedavi yüzyıllar öncesinden beri insan hayatının bir parçası olmuştur.  Günümüzde ise bitkilerin faydalı bilgileri, modern tıp olanaklarıyla birleştiriliyor. Ve ortaya modern tıp yöntemleri..
26 Tem Besin Güvenliği ve Hijyen
Admin 0 15
Hijyen Nedir?Sözcük anlamı, sağlık bilimi demektir. Sağlıklı anlamına gelen Hygies, mitolojide tıbbın babası olarak bilinen Eskülap’ın kızı Hygiea’dan gelmektedir. Günümüzde sağlığı koruma uygulamalar..
15 Eyl Hava Kirliliği ve Sağlık Etkileri
Admin 0 11
Soluduğumuz hava kalitesi sağlığımıza doğrudan etkisi olduğu herkesçe ve çağlardan beri bilinmektedir. Normal olarak havanın %78,084’ü Azot (N2), % 20,946 Oksijen (O2), %0,934 Argon (Ar), %0,035 Karbo..
24 Şub Kurban Bayramında Beslenme
Admin 0 17
Kurban Bayramında BeslenmeKurban Bayramı’nda, Bayram geleneklerimizden olan tatlı, şeker tüketimine ek olarak kırmızı et tüketiminin miktarı ve sıklığı artmaktadır. Ancak özellikle bu dönemde şişmanlı..
15 Eyl Aşırı Sıcakların Sağlık Üzerine Etkileri
Admin 0 9
Güneş veya Sıcak Çarpması: Aşırı sıcağa maruz kalma sonucu beden ısısını ayarlayan terleme mekanizmasının bozulmasına bağlı olarak vücut ısısının düşürülememesi ile karakterize bir tablodur. Vücut ısı..
15 Eyl Aşırı Sıcaklarda Alınması Gereken Önlemler
Admin 0 10
Aşırı sıcaklar çeşitli sağlık problemlerini de beraberinde getirmektedir. Sıcaklık ve nem artışına bağlı olarak vücut ısısı artmakta ve metabolizma bu yeni duruma uyum sağlamaya çalışmaktadır. Normald..
15 Eyl Cep Telefonu Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Admin 0 12
Cep Telefonu Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler1- Cep telefonundan yayılan dalgadan etkilenim uzaklıkla azalmaktadır. Bu nedenle kablolu kulaklık kullanılması telefonun baş bölgesinden uzak tutul..
26 Tem İnme
Admin 0 9
İnmeKan kalpten boynumuzun iki yanında yer alan iki büyük damar aracılığı ile beyine taşınır. İnme kalp krizi gibi oluşur. Kan akımı kesildiği zaman oksijen ve besleyici maddeler beyine ulaşamaz. Bu d..
02 Ağu Biyosidal Ürün Seçimi ve Kullanımı
Admin 0 13
Biyosidal Ürün Seçimi ve KullanımıBi̇yosi̇t ve Bi̇yosi̇dal ÜrünBiyosit, kelime anlamı olarak biyolojik bir varlığı öldüren, canlı öldüren, canlıkıran demektir. Biyosidal ürünler, içerdikleri aktif mad..
24 Şub Astım
Admin 0 19
AstımAstım nasıl bir hastalıktır ve belirtileri nelerdir?Astım akciğer içi hava yollarında daralmaya neden olan ve alevlenmeler (ataklar) ile seyreden müzmin (kronik) bir akciğer hastalığıdır. Hava yo..
24 Şub Koah
Admin 0 21
KOAHKOAH [Kronik (Müzmin) Obstrüktif (Tıkayıcı) Akciğer Hastalığı] nefes yollarında mikroplarla oluşmayan bir iltihaplanmaya bağlı oluşan ilerleyici bir akciğer hastalığıdır.  Bu hastalık ne sıklıkta ..
24 Şub Pulmoner Rehabilitasyon
0 19
Pulmoner RehabilitasyonGünümüzde kronik solunum hastalıklarının tıbbi tedavisinin standart bir bileşeni olarak kabul edilen Pulmoner Rehabilitasyon, kronik solunum hastalarının fiziksel ve psikolojik ..
Gösterilen: 1 ile 20 arası, toplam: 40 (2 Sayfa)