Sepetiniz

Aksuvital Süzme Çiçek Balı 460 gr.

Aksuvital Süzme Çiçek Balı 460 gr.
-23 %
Aksuvital Süzme Çiçek Balı 460 gr.

HAM BAL SÜZME ÇİÇEK BALI

Doğu Anadolu Bölgesinden derlenen yüksek yayla balıdır. Ham bal, arıların vücutlarındaki çiçek özleri konsantrasyonu ile üretilen doğal ve çok yararlı bir besindir.

Ham balın yapısında; Fruktoz, A, B - kompleks, C, D, E, K ve beta-karoten, mineraller ve enzimler bulunur.

Ürünümüzde; Bir çeşit ısıl işlem olan pastörizasyon uygulanmaz. Polenlerin ayrılmasına sebep olacak şekilde filtrasyon yapılmaz. Bu nedenle balın doğal yapısından kaynaklanan kristallenme olabilir bu doğal bir olaydır.

Pastörize edilmediği ve polenleri filtre edilmediği için 'Ham Bal” yani işlenmemiş, doğal baldır.

Doğası gereği, bal kristalize olabilir. Kristalizasyon fiziksel bir fenomendir ve balın ya direkt olarak olduğu gibi ya da bir bain-marie (çift kazan) yönteminde çözülmesi önerilir.

Balın bileşimi coğrafi ve botanik çeşitliliğine göre değişiklik göstermekle birlikte temel olarak yapısında; karbonhidrat, su, mineral madde, protein ve vitamin, organik asit, fenolik bileşikler ve serbest aminoasit gibi makro ve mikro bileşenlerden oluşmaktadır. Bal, bileşiminde bulunan yüksek karbonhidrat içeriği nedeniyle düşük su aktivitesi değerine sahip olup bu değer yaklaşık 0.59-0.63 aralığında bulunmaktadır.

Her gelen bal numunesi aşağıdaki kriterlere göre kontrol edilir:

KRİTER

İletkenlik

Balın cinsinin belirlenmesi için yapılır.

Prolin

Bir çeşit aminoasit olan prolin miktarı balın sahte olup olmadığını gösterir.

Fruktoz, glukoz, sakkaroz

Şeker anlizi de denilen bu parametreler, bala dışarıdan şeker eklenip eklenmedeğini gösterir.

Diastaz sayısı

İçindeki enzim miktarına bakılır.

HMF

Ürünün ısıtılıp ısıtılmadığını gösterir.

 

Kalite Odaklı Yaklaşım:

-Gerektiğinde ise C4 testi yapılması için doğal ürünler konusunda otorite denilebilecek tek üniversite olan EgeÜniversitesi «Argefar Laboratuvarları»na gönderilir.

-Eğer gelen numune uygun değilse alınmaz.

-Gelen numune kriterlerimize uygun ise satın alma yapılır. Satın alınan bal şirkete ulaştığında tekrar aynı analizler yapılır. Eğer uygun ise üretimde kullanılır.

Tüketim Önerisi: Yetişkinler için bir tatlı kaşığı alınması tavsiye edilir.1 yaşından küçük bebekler ve arı ürünlerine alerjisi olanlar bal yememelidir.

Saklama Koşulları ve Raf Ömrü: Ürünün kalitesini korumak için, ısı, ışık ve nemden uzakta, 20-25°C’lik oda sıcaklığında saklayınız. Garanti bandı yırtılmış ürünleri satın almayınız. Raf ömrü: 2 yıldır.

- Üretim tesisimizde ISO 22000, ISO 9001 ve Helal standartları uygulanmaktadır

- Türk Gıda Kodeksi Bal Tebliği’ne uygundur.

- İşletme Kayıt No: TR-34-K-048026

Gramaj: 640 g e

AKSUVİTAL; DOĞA SENİ ÇAĞIRIYOR!

400 çeşit ürünüyle sektörde ilklerin markası haline gelen AksuVital, uzman kadrosu, hijyenik ve ileri teknolojiye sahip modern tesislerinde, ilgili mevzuatlar çerçevesinde GMP (Good Manufacturing Process-İyi Üretim Uygulamaları), ISO 22000:2005 ve ISO 9001: 2008 standartlarına göre üretim yapılmakta ve sertifikalandırma süreçleri titizlikle gerçekleştirilmektedir.

Aksuvital Ar-Ge Merkezi; DOĞADAN, DOĞAMIZA!

Geliştirdiğimiz bütün ürünler için rehberimiz ve öğretmenimiz hep doğa oldu. Bu yüzden doğa bizim ilk Ar-Ge merkezimiz. Ürettiğimiz bütün ürünlerin doğal özelliklerini en iyi şekilde koruyarak tüketiciye sunmak doğaya verdiğimiz söz ve bize göre bu müşterilerimizin en doğal hakkı.

AksuVital olarak, sektördeki öncü rolümüzün ve sorumluluğumuzun gereği olarak herkese açık modern laboratuvarlarımızda araştırma ve geliştirme hizmetlerini en ileri teknolojilerle gerçekleştiriyoruz.  Bu hizmetimizle sadece kendi markamızın değil, sektörde gerçekten doğal ürünler için çalışan diğer markalara da itibar ve vizyon desteği sunuyoruz.

AksuVital Ar-Ge merkezi; doktor, gıda ve kimya mühendisleri, kimyager, tıbbi ve aromatik yağlar uzmanlarından oluşan, alanında yetişmiş laboratuvar kadrosuyla çalışmalarını yürütmektedir. 600 M2 alana sahip laboratuvarı, süreç içerisinde ihtiyaç duyulan bütün hammadde ve son ürün analizlerinin yapılabilmesi için gerekli, HPLC, GC-MS, atomik absorpsiyon, liyofilizatör, nanopartikül, karakterizasyon, stabilite kabini, otoklav, ışık mikroskopu, UV-VİS Spektrofoto-metre vb. teknik donanıma sahiptir. Ar-Ge departmanımız, Türkiye’de bilimin öncülerinden olan; Tübitak, İstanbul Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, ve Düzce Üniversitesi gibi üniversiteler ve kurumlar ile birlikte başarılı projeler üretmektedir.

AksuVital Ar-Ge merkezi, Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığının onayı ile doğal ürünler sektöründe Türkiye’nin ilk Ar-Ge merkezi olmuştur. Ar-Ge merkezimizde yılda ortalama 15-20.000 civarında analiz yapılmakta, 1 patent ve 3 Ar-Ge projesi gerçekleştirilmektedir.

Üretim Kalitemiz; İÇİNDEKİ DOĞA!

Aksu Vital, 30 yıllık tecrübesiyle gıda, gıda takviyeleri ve dermokozmetik alanlarında yaklaşık 400 çeşit ürün üretmektedir. Üretilen her ürünü doğadan tüketiciye ulaşana kadar özenli ve titiz bir çalışmadan geçmektedir. En doğal ve kaliteli hammadde temin edilip, Ar-Ge laboratuvarında testten geçmekte, hijyen ve kalite standartlarında üretime girmektedir. Tüketiciye ulaşacak her ürün doğal ve birinci sınıf kaliteye sahip olmalıdır. Bu sebeple tüm süreç uzman kadro yönetiminde geliştirmektedir. 

Yüksek kaliteye sahip tüm ürünlerimiz:

 • ISO 22000:2005 kalite standartlarına uygundur,
 • GMP (Good Manufacturing Process-İyi Üretim Uygulamaları) koşullarda üretilir,
 • Helal Sertifikalıdır,
 • GDO içermez,
 • SİLİKON içermez,
 • RENKLENDİRİCİ içermez,
 • ALKOL içermez,
 • Mikrobiyolojik güvenirliğe sahiptir,
 • Kaliteli, yüksek etken madde kullanılarak üretilir.

Müşteri Memnuniyet Garantisi

Aksuvital’in bütün ürünlerinin arkasında; Ürünlerin kalite ve güvenliğinden sorumlu, konusunda uzmanlardan oluşan, her bir ürün için 1989’dan beri tutkuyla çalışan bir ekip var.

Aksuvital kurulduğu günden bu yana koşulsuz tüketici memnuniyeti ilkesi doğrultusunda çalışıyor, satın aldığınız her ürüne memnuniyet garantisi sunuyor.

Ürünün paketi açılmış ve hatta %50’sine kadar kullanılmış bile olsa memnun kalmadığınız ürünü satın aldığınız noktaya koşulsuz şartsız iade edip paranızı geri alabilmeyi taahhüt ediyoruz.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Doğrulama Kodu
115,00₺
150,00₺
K.D.V Dahil: 115,00₺
 • Stok:: 98
 • Model: M00006
 • SKU: 8690088001512
 • JAN: 8690088001512
 • ISBN: 8690088001512
 • MPN: 8690088001512
Kimarar.com'a hoşgeldiniz , işlemleriniz sağlarken yaşadığınız her konuda lütfen bizimle iletişime geçiniz.